top of page

ENERJİMİ NASIL YÜKSELTEBİLİRİM?

Bir soru geldi, bana anlatabilir misiniz denildi. Buraya yazayım herkes okusun dedim.

Soru:

“ Özlem hocam enerjimi yükseltmek istiyorum ve bunu kendi kendime yapmak istiyorum. Benim de frekansım yüksek olsun istiyorum. Daha arı bir enerjiye sahip olmak istiyorum. Bunun için neler yapabilirim?”

Yanıt:

“ENERJİMİ NASIL YÜKSELTEBİLİRİM?” sorusu büyük ve kapsamlı bir konudur. Sadece bu konu üzerine bir kitap yazılabilir. Bu sebeple başlıklara değinip sizi belli yazılara yönlendireceğim. Yönlendirdiğim yazılara baktığınızda daha kapsamlı bilgi edineceksiniz ve o zaman kafanızda bütün haline gelmiş olacak. Bunun tek ayağı yok, birçok ayağı var. Tüm aşamalarını gerçekleştirdiğimizde enerjimiz kendiliğinden yükselecektir.

EGO VARSA MUTLULUK YOKTUR:

Egonun olduğu hiçbir yerde mutluluk yoktur. Ego gereksizdir. Ego sizi de üzer, çevrenizi de. Ego başlı başına sınavdır. Ego sınavını geçmeden ve egonun gereksiz olduğunu anlamadan başka hiçbir aşamaya geçilemez. Her şeyden önce egoya ihtiyacım yok diyebilecek aşamaya gelmelisiniz. Sizi burada yine yönlendireceğim. Ego ile ilgili yazıların isimleri alttadır. Göz gezdirdiğinizde egonun insana neler yaptığını daha iyi anlayacaksınız.

KALBİNİZİ SEVGİYE AÇIN:

Evreni sevin, kalbinizi sevin, yaşamı sevin. Sevmek için nedenlere ihtiyacımız yok. Mutlu olmak için nedenlere ihtiyacımız yok. Yanımda biri olmadığı sürece mutlu olamıyorum diyorsanız kendinizi yeterince sevdiğinizde yanınızda çok güzel insanlar olacaktır. Yalnız dikkat edilmesi gereken nokta sevgiyi bir kişiye bağlamayın. Onunla ya da onsuz evrenin kendisi yaşanmaya ve sevmeye değerdir. Evreni sevmek ve bundan zevk almak için sizin evrende olmanız yeterlidir.

MEDİTASYON YAPIN:

Meditasyon 1 kelime oysa size sağladığı yeni bir hayat. Eminim meditasyonu şimdiye kadar defalarca duydunuz. Çok konuşulan kelimelerin bir süre sonra içi boşalıp etkisi kaybolur gibi olur. Duymanıza rağmen “evet meditasyonu çok duydum” dediğinizi biliyorum. Artık duymaktan öteye geçmenizi ve 2 ay boyunca 1 saat nefes meditasyonunu denemenizi istiyorum. Şayet 2 ay boyunca düzenli meditasyon yaparsanız hiç ara vermeden, o zaman bilincinizde değişimler ufaktan başlayacak. En algısı kapalı insan dahi 2 ay düzenli olarak nefes meditasyonu yaparsa etkisini hayatında görecektir. Meditasyon enerjinizin yükselmesi için şarttır. Çünkü sizi dinginleştirir ve derinleştirir, içinizi fark etmenizi sağlar.

TOPRAKLANIN:

Topraklanmak başlı başına çok önemlidir. Biz de elektrik yükleniyoruz. Şayet bu elektriği atamazsak ya kendimize ya da başkasına zarar veriyoruz. Bu bir şekilde tartışmalara neden olabiliyor ya da daha ötesi içimizde birikip yine kendimize zarar verebiliyoruz. Topraklanma çeşitleri adlı yazımdan destek alarak bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

İÇİNİZE DÖNÜN:

Yol içten başlıyor yazıma yönlendireceğim sizi. İçe dönmek için yine nefes meditasyonu yapmanız lazım. Meditasyon başlangıçsa içinizi fark etmeniz sonucunuz olacaktır. Bu sebeple içinizle karşılaştığınızda karmalarınız kendiliğinden çözülür. Karmalarını çözülünce de siz kendiliğinden rahatlarsınız. AFFEDİN: Kendinizi ve başkalarını da affetmeniz lazım. İnsanların yaşadıkları içlerinde oturabiliyor. Kişiyi yormuş ve bunaltmış olabiliyor, hatta büyük yaralar bırakmış olabiliyor. Böyle olduğunda kişi affetmek yerine kin, öfke yoluna gidebiliyor. Öfke öyle bir şey ki iki tarafı da keskin olan bir bıçak gibidir. Zamanla içinizdeki öfke size hastalık ve huzur eksikliği olarak geri döner. Değer mi tüm bunlara? Affedin. Sizin affetmeniz yapılanlara karşı Allah’ın o kişiden hesap sormayacağı anlamına gelmez. Kısmet kapınız siz affetmediğiniz sürece tam olarak açılmaz. Affetmek kolay değil diyorsanız affettim dediğinizde yalan söylediğinizi hissettiğiniz için bu bir işe yaramayacaktır. Bu yüzden “affettim” demek yerine başka bir cümle söyleyeceğim. Benim tavsiye edeceğim bir niyet cümlesi var bu aşamada. “Allah’ım kendimi ve herkesi affetmeyi niyet ediyorum. Lütfen affetmeme yardım et. Kalbimdeki ağırlığı al ve beni rahatlat. Affetmenin huzurunu yaşat bana.” Bunu gün içinde tekrar etmek istiyorsanız daha kısa zamanda etkili olması için o zaman kısaca; “Allah’ım kendimi ve herkesi affetmeyi niyet ediyorum” da demeniz yeterlidir. Gün içinde sürekli içinizden tekrarlayın. Yalnız olduğunuzda sesli söylemeniz daha iyidir. Yardım gelecektir. Bakmışsınız affetmişsiniz. Yüreğinizdeki ağırlıkla yürümeyi bırakın. Yürümenizi engeller, bu yüzden affetmek önemlidir.

FREKANS:

Her şey frekanstır. Enerjiniz daima yüksekte olmalı. Doğru kelimelerle konuşun. Negatif olan ve ihtiyacınız ne varsa hayatınızdan çıkarın. Bu arınma işlemi sizin frekansınızı değiştirecektir. Size uygun enerjiyi çekmek için, size uygun olmayan ne varsa atın, atın, atın… Size bu iyi gelecektir. Olumluluk: Olumlu olun ve olumluluğu hayatınızın bazı zamanlarında yaşamak yerine; hayatınızın merkezi yapın. Bunu nasıl yapacağını bilmiyorsanız, olumluluk orucu yazısına tekrar bakın. Aradığınızı bulacaksınız.

SÖZLEŞMENİZDE İLERLEYİN:

Sözleşmeyi Yerine Getirmek Şarttır… Bizim bir sözleşmemiz var. Bu bizim kader planımız. Buna uymadığımız sürece istediğimiz uyumlamayı yapalım, amuda kalkalım, sabah akşam yemeklerden önce ve sonra çakra da çalışsak, meditasyon da yapsak, uyumadan önce, uyandıktan sonra reiki de yapsa kişi; o sözleşmeyi bir yana koyuyorsa; o enkarneyi çöpe atmıyorsa da ziyan ettiği açık. Gözünün önünde sözleşme duruyorsa ve gerçekleştirmesi gereken işler varsa kişinin, tüm bunları gerçekleştirmeyip spritim deyip kendini uyumlamaya verse de; boş, boş… O sözleşme ne zaman yerine getirilir, o zaman bu enkarnede başarı sağlanır. Gaia tonla uzaylı ruhla dolu ama batmış ve kaybolmuş uzaylılarla. Demek ki uzaylı ruh da olsan görevin varsa kendine görev çıkartabilirsin ama öncelikle yapman gereken sözleşmeni de yerine getirmen şartıyla.

GEÇMİŞLE BARIŞ:

Eğer geçmişe bağlı yaşıyorsanız, hep geçmişi düşünüyorsanız, geçmişi değiştirmeye çalışıyorsanız, keşke öyle olmasaydı da böyle olsaydı diyorsanız ısrarla, hala geçmişte kabul edemediğiniz şeyler varsa, şu insanlar şunu yaşamasaydım ya da başka türlü olsaydı şimdi hayatım başka türlü olsaydı diyorsanız; ben bunları hiç hak etmedim deyip hep başınıza gelenleri düşünüyor ve ahlanıp vahlanıyorsanız; o zaman hala geçmişle barışamadınız demektir.

KÖK ÇAKRANIZI KORUYUN:

Gerektiği zaman hayır diyemediğimizde hayatımız kötüye gidebilir. Her şeye evet demek iyi değildir. Alanınızın enerjisi size aittir. Bu enerjiye göz dikenlere izin vermemek gerekir. Ne demek istediğimi kök çakra ile ilgili yazılarımdan ayrıntılı öğreneceğinizden burada kısa kesiyorum.

SPİRTÜEL YASALARI UYGULAYIN:

Spritüel yasaları yaşamınızda uygulamayı alışkanlık haline getirin. Bu oldukça kapsamlı bir konudur. Sizi spritüel yasalar yazıma yönlendiriyorum. Bu başlıkların hepsine göz gezdirdiğinizde pazılın parçalarını tamamlamış olacaksınız.

Özlem Tunalı

www.tunalireiki.com

(Yasal Uyarı: Bu grupta yazdığım yazıların kopyalanması ve alıntı yapılması ya da çoğaltılması yasaktır. Aksi bir durumda telif hakları geçerlidir. Yazdığım tüm yazıların, tüm hakları bana aittir.)


Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page